İspanyol Paça Modası Geri Dönüyor!

İspanyol Paça Modası Geri Dönüyor!

1. Vücut hatlarına uyumlu giyinmek birinci şartımızdır.

İspanyol paça pantolonlar 70′li yıllardan bu yana zamanla değişerek daha farklı elbiselerle kombinlenerek günümüze kadar geldi ve İspanyol tarzını benimseyen kadınlar bu şekilde giyindiklerinde hem geçmişten gelen bir nostalji havaya sahip oluyorlar hem de farklı bir tarz yaratmış oluyorlar. Geçmişe özlem duyan tasarımcılar İspanyol paça pantolonlara koleksiyonlarında yer vermeye başladılar. Kendi vücut hatlarınıza uygun bir pantolon bulduysanız devam ediyoruz. Pantolon seçiminde dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Pantolonun paçalarına doğru bacaklarınızı sıkan pantolonlardan uzak durmalısınız. Genişliklerine dikkat etmeli ve fazla sıkmayan pantolonlar tercih etmelisiniz. Pantolon boyu da çok önemlidir, İspanyol paça pantolonlarda en önemli özellik paçaların uzun olmasıdır. Bir yerde otursanız bile bilekleriniz gözükmemeli, ama sokakta gezerken yerleri süpüren paçalı pantolonları da tercih etmemelisiniz. Boyu kısa olan bayanlar ise İspanyol paça pantolon giydiğinde uzun topuklu ayakkabılar giyerek boyunu daha uzun gösterebilirler.

2. Pantolonun altına giyeceğiniz ayakkabı gözükmeyeceğinden seçiminiz çok kolay olacaktır. Ama gözükmüyor diye şıklığınızdan da ödün vermemelisiniz.

Dolgu topuklu ayakkabılar ile ya da kalın topuklu ayakkabılar İspanyol paçalı pantolonlara çok yakışıyor. Bu konuda dikkat etmeniz gereken mümkün oldukça ayakkabıları gözükmemesini sağlamak, genellikle kullandığınız ayakkabılara göre pantolonun uzunluğunu ayarlarsanız sıkıntı çekmezsiniz. İspanyol paça pantolonlar kesimden dolayı bacak boyunuzu olduğundan uzun gösterecektir. Uzun boylu birisiyseniz topuksuz ayakkabı modellerini seçmeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır.