Trabzonspor’un gururlu geçmişi

Trabzonspor’un gururlu geçmişi

Ortak çalışmanın ürünü

1967 yılında bir dizi yerel kulübün birleşmesi sonucu kurulan Trabzonspor, o günden bu yana sayısız başarıya imza atmıştır. Toplam altı adet Süper Lig şampiyonluğu bulunan takım, bu nedenle logosunda yıldız taşımaya da hak kazanmıştır. Nitekim İstanbul dışında bu şampiyonluğu kazanan ilk Anadolu takımı olarak bilinmektedir. İlk şampiyonluğunu 1975 yılında kazanan Trabzonspor, 1978, 1979 ve 1980 yıllarında art arda bu başarısını tekrarlamıştır. Trabzonspor haberleri, bu nedenle takımın taraftarları için büyük önem taşımaktadır.

Genç futbolcular için bir okul

Trabzonspor, genç futbolcular için Trabzonspor A2 adında ayrı b ir takıma daha sahiptir. Trabzonspor A2, aynı isimli ligde mücadele etmektedir. Yaşları 18 ile 20 arasında değişen futbolculardan oluşan kadronun en dikkat çeken isimleri arasında; Hami Mandıralı ve Fatih Tekke bulunmaktadır. Nitekim Fatih Tekke, 2004 Süper Liginde en çok gol atan (toplam 31 gol) futbolcu olmuştur. Diğer bir deyişle, Trabzonspor haberleri sadece asıl futbol takımının başarılarından ibaret değildir.

Trabzonspor haberleri

Aynı şekilde, spor kulübünün basketbol, hentbol, atıcılık, yüzme ve judo alanlarında da çeşitli çalışmaları bulunmaktadır. Euro Challenge bünyesinde finallere kalan Trabzonspor Basket, bu bakımdan Avrupa’da büyük başarı elde etmiştir. Hentbol takımı da, hâlihazırda Türkiye Hentbol Liginde mücadele etmektedir. Trabzonspor, kendi kuruluş geleneğine uygun olarak, yerel spor takımlarını bir araya getirip büyük takımlar oluşturmaktadır. Elde ettiği başarılar, daha uzun süre devam edeceğe benzemektedir.