Geri Görüş Kamerası Nedir?

Geri Görüş Kamerası Nedir?

Artık günümüz teknolojisinde elektroniğin giderek gelişmesi ile birlikte otomobil sektöründe de en üst düzeylerde cihazlar ve farklı sistemler yer alarak kendini göstermektedir. Bunlardan bir tanesi olan geri görüş kamerasıdır ve her alanda avantaj ve fayda sağlar. Oldukça faydalı olan elektronik sürüş yardımları da yer alarak özellikle de yayılmış olan manevra yardımlarının ve tampona konulan, mesafe uyarı sinyallerinden sonra araç arkasında yer alan kamerada yaygınlaşmaya başlamıştır.

Geri Görüş Kamera Parçaları

Farklı araçlarda arka kamera sistemleri genellikle başlangıç opsiyonu olarak kullanıcıların hizmetlerine sunulmaktadır. Geri sürüş kameraları genellikle 3 ayrı parçalardan meydana gelir ve araların iç bölümlerinde yer alan sürücünün görebildiği, ekran ve sinyal aktarıcısıdır. Ayrıca bu sisteler düşük maliyetlere temin edilebilen, renkli ya da siyah beyaz kameralar olarak da yer almaktadır.

Geri Görüş Kameralarında Bilinmesi Gerekenler

Araçlarda kullanılan kameralarda üreticilerin konforlu bir şekilde entegre çözümlerinin yanında sonradan da ilave edilebilen farklı sistemler de yer almaktadır. Bu şekillerde olan ilave sistemler arka görüş açıları kötü olduğundan genellikle karavan vb. gibi araçlarda geri manevraları ikinci bir kişi olmadan yan aynaların yardımları ile yapıldığında güven açısından zayıf kalır ve araçların dışında herhangi bir kişiye ya da nesneye zarar vermektedir. Bunlara sebebiyet vermemek için araçlar için en uygun kamera sistemlerinin seçilmelidir