Saç Ekimi Hakkında Bilgiler

Saç Ekimi Hakkında Bilgiler

Bir insanı tamamlayan doğal aksesuarlarından ve görünümünü ciddi manada etkileyen etmenlerden en etkilisi şüphesiz saçtır. Saç insan derisinde belli katmanlara kadar inerek beslenme ihtiyacını gidermekte ve hem genetik hem de fiziki etmenlere bağlı olarak durumunu ayarla maktadır. Sağlıksız beslenme yetersiz ve yanlış saç bakımı genetik faktörler gibi birçok faktör nedeniyle saç dökülmesi gerçekleşebilir. Normal şartlarda Bireyde günlük ortalama olarak 30 ila 100 tel arasında saç dökülmesi gerçekleşebilir. Ancak bu sayının fazla olması ya da dökülen saçların yerine yeniden saç çıkmaması zamanla seyrekleşmekte ve kelliğe neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda saç ekimi gerçekleştirilerek fiziki bir müdahale uygulanır.

Saç Ekimi Teknikleri

Teknolojinin ve tıbbın gelişmesi ile beraber saç ekimi konusunda birçok farklı alternatif yöntemler geliştirilmiştir. Gerek saç dökülmesi yaşayan bireylerin tercihine göre gerekse bireyin fiziki, biyoloji durumunu göre saç ekim teknikleri seçilmektedir. Bu anlamda ilk kullanılan saç ekim tekniği fue saç ekimidir. Enseden alınan saç kıllarını seyrek ya da dökülmüş olan bölgeye ekilerek Belli zaman sonra buradan açmasını sağlama tekniğidir. Bu bir cerrahi işlem olduğu için birçok birey tarafından tercih edilmemektedir. Fuot tekniği ise cerrahi işlem olmaksızın yapılan ve günümüzde en sık tercih edilen saç ekim yöntemlerinden biridir. Donör bölgedeki saç köklerinin alınıp seyrek ya da dökülmüş olan bölgeye kanallar açılarak köklerin nakledilmesi yöntemidir. Hasta için oldukça kolay bir işlemdir. Bu Ekim teknikleri haricinde DH tekniği ve saç mezoterapi tekniği bulunmaktadır.

Saç Ekim Fiyatları

Saç ekim fiyatları tercih etmiş olduğunuz saç ekim tekniğine ve saç ekim adresinize göre değişiklik göstermektedir. Genellikle paketler halinde sunulan saç ekim işlemleri birçok firmadan dolar üzerinden hesaplanırken firmamızda Türk Lirası olarak hesaplanmaktadır. En uygun ve en kaliteli saç ekimi işlemleri içi firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.