Bleaching (Diş Beyazlatma) Nedir?

Bleaching (Diş Beyazlatma) Nedir?

Zamanla ve farklı nedenlere bağlı olarak diş renginde bozulma ve sararmalar olur. Diş renginin bozuk olması bazen genetik bazen de yeme alışkanlıklarına bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Ve bu bozukluk giderek dişlerin yapısına işler ve herhangi bir fırçalama ürünü veya tekniği ile düzeltilemez. Bunun için diş hekimine gitmek en doğrusudur. Gelişen teknoloji ile tek seansta dişler istediğiniz beyazlığa kavuşabilir. Kişilerin en çok merak ettiği, diş beyazlatmak için ne yapılmalı? Sorusunun cevabı da diş hekimliği tedavilerindedir. Özellikle Bleaching tekniği ile dişlerinizde aradığınız beyazlık sağlanmaktadır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Bleaching Nasıl Yapılır?

Bleaching diş hekimleri tarafından klinikte yapılması gereken bir tedavi yöntemidir. Dişlere sürülen diş jeli yani solüsyondan sonra, ışıkla aktive sağlanır. İşlem istenilen beyazlık sağlanıncaya kadar tekrar edilir. Eğer diş renginde bozulma fazla ise bu işlem bir hafta arayla tekrar edilir. En fazla iki seans uyguladıktan sonra en inatçı lekeler bile ortadan kalkar. Diş beyazlatma özellikle gülüş tasarımı isteyen kişiler için uygulanan bir yöntemdir. Diğer diş tedavilerine ihtiyaç duymayan ve sadece beyazlatma ihtiyacı olanlar da bu şekilde kısa ve kolay bir gülüş tasarımı yaptırabilir. Diş beyazlatma ev tipi ve lazerle ile diş beyazlatma teknikleri kullanılarak da hekim kontrolünde yapılabilir.

Lazer İle Diş Beyazlatma Nedir?


Kısa sürede ve son derece avantajlı bir beyazlatma tekniğidir. Yine diş hekimi kontrolü ile kliniklerde yapılması şarttır. Diş etleri kapatıldıktan sonra dişlere lazer uygulaması yapılır. Yalnızca 4 dakika süren bir işlemdir. Zamandan tasarruf etmek isteyenlerin tercih ettiği bir yöntemdir. Farklı yaş gruplarında ve farklı renk bozukluğu yaşayanlarda uygulanabilir.