Vücutta Magnezyum Eksikliğinin İşaretleri Nedir?

Vücutta Magnezyum Eksikliğinin İşaretleri Nedir?

Birçok insan kalsiyum ya da demir de olduğu gibi magnezyumun da öneminin farklında olunması gereklidir. Yeterli magnezyum seviyeleri genellikle beyin, kalp ve kas fonksiyonları için oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır ve kemik sağlığı açısından da geliştirilmek için genellikle D ve K vitaminleri ile birlikte alınmalıdır. Magnezyum etkilerini gösteren farklı belirtiler bulunmaktadır bunlar ise, kulaklarda çınlama, kas ağrıları, depresyon, kalp sorunu, böbrek taşları olmaktadır ve bu durumlarda ise şifalı bitkiler ve faydaları alanında bu bitkilerden yararlanılmalıdır

Magnezyum Eksikliğinde Kulaklarda Çınlama İşitme Kaybı

Magnezyum eksiklerinde ilk olarak kulaklarda çınlama, işitme kaybı belirtileri kendini göstermektedir. Kulak sağlığı ve magnezyum eksiklikleri seviyeleri arasında ilişki üzerine yapılan bir dizi çalışmalar bulunmaktadır ve yeterli miktarda magnezyum alınmaması işitme kayıplarına neden olmaktadır. Şifalı bitkiler ve faydaları alanında da birçok bitkide magnezyum içererek bu sorunlara karşı etkili çözümleri sunmaktadır.

Magnezyum Açısından Zengin Bitkiler Nedir?

Bu semptomlardan herhangi bir tanesi yaşanması durumunda ilk olarak bir sağlık uzmanıyla görüşülmesi gerekmektedir. Ancak şifalı bitkiler ve faydaları alanında da magnezyum açısından çok zengin bitkilerde bulunmaktadır. Bunlar ise, ayçiçeği, kabak çekirdeği, badem, soya, fasulye, kaju fıstığı, bamya ve ıspanak vb. içeren gıdalar olmaktadır. Bu gıdalar ise doğal bir magnezyum kaynağı olduklarından dolayı da günlük yemeklerde tüketmek oldukça etkili sonuçlar verecektir.