Web Sitesinin Trafiğini Sosyal Ağlar Nasıl Arttırır

Web Sitesinin Trafiğini Sosyal Ağlar Nasıl Arttırır

Sosyal Ağlar Nedir ?

İnternet servis sağlayıcısı olarak hizmet veren firmaların sayılarının artması ve sektörde yaşanan yüksek rekaber internet alt yapısının güçlenmesini sağlarken aynı zamanda aylık internet ücretlerinin de düşmesini sağlamıştır. Artık daha kaliteli hizmetin daha düşük fiyatlarla alınmaya başlanması, teknolojinin gelişerek akıllı telefonların satış rakamlarının artması gibi pek çok nedene bağlı olarak her geçen gün internet kullanan kişi sayısı da artmakta ve buna bağlı olarak web sitelerinin de sayıları yükselmektedir. Sosyal ağlar ise facebook ve twitter gibi mikro blog siteleridir ve kişilerin ücretsiz olarak üye kaydı açtıktan sonra anlık iletileri birbirleri ile paylaşmalarını sağlamaktadır. Facebook eski arkadaşların birbirlerini bulmak amacı ile kullanılan bir yüz tanıma kitabı olarak düşünülürken bugün ülkemizde günlük olarak insanların bulunduğu yerleri etiketlediği, gezdikleri yerlerin fotoğraflarını paylaştıkları, oyun oynadıkları ve sohbet ettikleri bir paylaşım olanı olarak görülmektedir. Özellikle de kameralı konuşma özelliğinin eklenmesi siteye büyük bir artı değer kazandırmıştır.

Facebook Sayfamı Nasıl Beğendiririm ?

Sosyal ağların gün içinde milyonlarca kullanıcıya hitap etmeleri site sahiplerine yüksek ziyaretçi çekme şanslarını arttırmaktadır. Sitelerin isimlerine kurulan sosyal üyelik sayfalarında o gün içinde sitede yapılan yeni paylaşımlar ileti olarak gönderilmekte ve sitenin linkleri bu iletilere eklenerek kullanıcıların dikkatleri çekilmektedir. Bu iletilerin daha etkili olması ise sayfayı takip eden kişilerin sayısına bağlıdır. Yüksek üye sayısına sahip, üyeleri aktif olan facebook sayfaları üzerinden yapılan link paylaşımları çok daha kısa sürede sitenize daha fazla ziyaretçi çekecektir. Bunun için bu özelliğe sahip olan sayfalara ücret karşılığında reklam verebileceğiniz gibi kendi sitenize ait olan bir sayfa oluşturarak bu sayfanın yükselmesini de sağlayabilirsiniz.
Facebook beğeni hilesi de bulunmakla beraber önemli olan sayfanın üye sayısı değil aktif olan üye sayısı oluşturabilmektir. Bunun için size benzer içerik paylaşılan sitelere reklam verebileceğiniz gibi bu alanda profesyonel hizmetler sunan web tasarım şirketleri ile çalışmayı da tercih edebilirsiniz. Bu şirketler kısa sürede sitenizi yukarıya taşıyacak bir dizi uygulamayı başarı ile hayata geçirerek sitenize ait sayfanızın çok daha kısa sürede organik ziyaretçi sayısını arttıracak ve etkili olmasını sağlayacaktır.