İstanbul Düğün Dış Mekân Çekim Yerleri Nerelerdir?

İstanbul Düğün Dış Mekân Çekim Yerleri Nerelerdir?

Tarihi ve turistik şehirlerimizin ilk sırasında gelen İstanbul şehrinde düğün fotoğrafları çekilecek olan muhteşem mekânlar bulunmaktadır. Bunlar ise şu şekillerde olmaktadır; Galata kulesi, galata köprüsü, Belgrad ormanı, Beykoz korusu, istiklal caddesi, Ataköy marina, at meydanı, Çamlıca tepeleri, sogukçeşme sokağı, Çırağan sarayı , Emirgan korusu, florya sosyal tesisleri, sirkeci tren garı, Gülhane parkı, Haydarpaşa tren garı, ıhlamur kasrı vb. mekânlar sıklıkla tercih edilmektedir.

Atatürk Arboretumu Dış Mekân Düğün Fotoğrafı Çekilir Mİ?

İstanbul'da ki ücretli çekim mekânlarından bir tanesi olmaktadır ve çiftler tarafından en çok tercih edilen alanların ilk sırasında yer almaktadır. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesine bağlı olan Atatürk Arboretumu dış mekân çekimleri için biçilmiş kaftan olmaktadır. Düğün nişan olmak üzere dış mekân çekimleri için, uzun ağaçlı yolları olan, küçük göletleri, rengârenk çiçek ve ağaçları ile fotografçıların ve çiftlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Düğün Çekimleri İçin Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalıdır?

Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında düğünler çok olduğundan dolayı eğer ki istediğiniz fotografçılar ile düğünden önce mutlaka gerekli olan rezervasyonu mutlaka yaptırılmalıdır. Aynı zamanda firmalar yıl içerisinde belirli sayılarda düğün kabul ettiklerinden dolayı düğün tarihleri hızla dolmaktadır. Bazı çiftler ise neredeyse düğünlerinden 1 yıl önce rezervasyon yaptırmaktadır.