Yavru Köpeklerin Beslenmesinde Dikkat Edilecekler

Yavru Köpeklerin Beslenmesinde Dikkat Edilecekler

Yavru köpeklerin gelişimleri için ilk 1 yıl oldukça önemlidir ve bir süre boyunca yavru köpek dişlerinin ve kemiklerinin güçlenmesi, vücut işlevlerinin de düzgün gelişmesi ve parlak gözleri ve ışıltılı tüylere sahip olmaları için de her zaman özel bir beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Yavru köpeklerin kalori ihtiyaçları, yetişkin köpeklere göre giderek azalmaktadır ve birçok yavru köpek ve cinsleri farklılıklar göstererek gelişimlerini de bir yıl içerisinde tamamlarlar.

Yavru Köpekler Nelere İhtiyaç Duyarlar

Yavru köpeklerin cins ve ırklarına göre değişiklik göstermektedir ve ayrıca evcil hayvan bakım merkezlerinde yapılan araştırmalara göre de yavru köpeklerin büyüme ve gelişme zamanlarında ekstra besin ve kaloriye ihtiyaç duyarlar. Mamaları, büyüme ve gelişme zamanlarında ihtiyaç duyacakları, protein oluşturan aminoasit grup asit, kalsiyum ve fosfor vb. gibi gerekli olan besin maddelerini de her zaman için doğru ve dengeli miktarlarda içirmek gereklidir. Büyüme süreçlerinde özellikle de yavru köpekler için olan özel mamaların kullanılması gereklidir.

Köpeklerde İlave Vitaminler Nedir?

Evlerinize getirdiğiniz yavru köpeklerde eğer ki tam ve dengeli bir mama seçerseniz ilave vitamin, mineral ya da diğer ek mamaları eklemenize gerek yoktur. Ancak bilinmesi gerekmektedir ki vücut ağırlıklarına göre yavru köpekleri doğru beslemek için de köpek maması üzerinde ki etiketleri okuyun ve ölçü kabınız ile birlikte doğru miktarda vermeniz gereklidir.

Kedi ve Köpeklerde kalsiyum kullanmak Neden Önemidir?

Kedi ve köpeklerde yalnızca kalsiyum değil diğer vitaminlerde düzenli olarak kullanılmalıdır. Ancak kalsiyum kemik güçlendirme özelliği ile ayrı bir öneme sahiptir. Bu yüzden kalsiyum damlaları ve vitaminleri onlara özel üretilmektedir. Özellikle yeni doğan yavrularda sağlıklı ve hızlı bir büyüme, cılız ve güçsüz köpeklerde hızlı bir toparlanma kemik güçlendirme olanağı sağlar.

Yavru Köpekler İçin Anne Sütü İçerikli Vitamin ve Mamalar

Yavru öpeler için özel hazırlanan ve anne sütü ile eş değerde olan mamalar onların lezzet alıp sağlıklı beslenmesi için önemlidir. Düzenli olarak kullanacağınız bu mamaların hiçbir yan etkisi yoktur. Kedi ve köpek malzemeleri konusunda ihtiyacınız olan tüm mamalara internetten ulaşabilirsiniz.