Germe (Gergi) Tavan Çeşitleri

Germe (Gergi) Tavan Çeşitleri

Germe Tavan Nedir

Kapalı mekanlarda tavan ve duvar dekorasyonunda kullanılan, led ışıklandırma alanında tercih edilen bir uygulama olan germe tavan oldukça avantajlı bir tavan ve duvar sistemidir. Daha ziyade tavan kaplama amacı ile kullanılan, bu nedenle gergi tavan olarak adlandırılan sistem, duvar kaplama ve dekorasyonunda da başarılı bir şekilde uygulanır. Gergi tavan fiyatları uygulama yapılacak alana, tercih edilen germe tavan türüne ve markaya göre farklılık gösterir. Güncel fiyat listesine poliger.com.tr sayfayı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Sistem PVC malzemeden üretilen membranların alüminyum profile ısıtma yöntemi ile esnetilerek geçirilmesi esasına dayanır.

Avantajları Nelerdir

Nem ve rutubetten etkilenmeyen bir yapıya sahip olan sistem öncelikle çok sağlıklı bir dekorasyon uygulamasıdır. Toz ve kir tutmaz, bu nedenle temizliği kolaydır, hijyeniktir. Darbelere ve dış etkenlere karşı mukavemeti yüksek olduğu için kırılma, sünme, çatlama gibi deformasyonlar görülmez. Led aydınlatma amacı ile uygulanan sistem, ortamın daha ferah, aydınlık ve modern görünmesini sağlar. Lake, dijital baskı, transparan... gibi birçok farklı türü olduğu için birbirinden farklı birçok alanda kullanılabilir. Yüzde ellisi klor olan PVC malzemeden üretilen gergi tavan, ısıya dayanıklıdır, yangın tehlikesinde kolay kolay yanmaz.

Çeşitleri Nelerdir

Transparan, lake, dijital baskı, portatif, 3D baskılı germe tavan çeşitleri en çok kullanılan germe tavan türleridir. Sistemle ilgili detaylı bilgiye sayfadan ulaşabilirsiniz.