Büro Koltukları

Büro Koltukları

Koltuklar kendi aralarında oldukça fazla çeşide sahiptir; yemek koltukları, ev koltukları, bahçe koltukları, kamp koltukları, büro koltukları vs. Günümüzde bürolarda kullanılan koltuklar büro koltukları olarak adlandırılıyor. Bu koltukların diğer oturma elemanlarından farkı; uzun süreler boyunca oturarak iş gören çalışanın vücut ağrısına maruz kalmamasını sağlayarak rahat ettirmek, genişliği ve dönen tekerlekleri ile beraber hareket kısıtlamasını engellemek, sağa, sola, öne ve arkaya eğilebilen yapısı ile kullanıcının pozisyon almasını kolaylaştırmaktır. https://www.uzayofismobilya.net/ adresinde satılan büro mobilyaları kullanıcıların ayaklarının yerde düz durması, uylukların dizlere 90 derece açı ile paralel kalabilmesi için çeşitli yükseklik ayarlamalarına sahiptir. Bu sebepten dolayı büro koltukları diğer mobilyalara nazaran daha iyi bir mühendislik ve işçilik gerektirmektedir.

Büro Koltuklar Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Koltuğa oturulduğu zaman vücudun düzgün ve sağlıklı bir şekilde konumlandırılması için sırtın doğal kıvrımını korumak gerekmektedir. Büro koltuklarının arka kısımlarında bulunan çıkıntılar veya bel destekleri ile belin kıvrımı doğru bir şekilde ayarlanabilmektedir.

 Bazı büro koltuklarında vücudun aşağısının 90 derecelik hafif bir açı oluşturması için geriye eğme özelliği bulunmaktadır,

 Büro koltuklarında derinlik çok önemlidir. Koltuk fazla derinse bacakların arkasındaki baskı nedeniyle bacaklarda ağrı ve uyuşmalar hissedilebilir, sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Koltuk derinliği gerekenden daha az ise bacaklara yeteri kadar destek sağlanamayacaktır.

 Büro koltuklarında ve diğer ofis mobilyaları üzerinde kullanılan tekerleklerin doğru seçilmesi gerekmelidir. Yanlış seçilen tekerlekler zeminde çeşitli deformasyonlar oluşturabilmektedir. Doğru tekerlek seçimi; sert zeminde kullanılacak koltuk için yumuşak tekerler, yumuşak zeminde kullanılacak koltuk için sert tekerlerdir.

 Kolçaklı büro koltukları beldeki baskıyı azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca yükseklik ve genişlik ayarlamaları yapılabilen kolçaklar çeşitli işlerin yapılmasını daha kolay bir hale getirerek rahatlık sağlar.